In Japan konnten sie mit Sonnenkollektoren elfmal mehr Licht "einfangen"

Як повідомляє нам:   LEU  

In Japan wurde eine revolutionäre Technologie entwickelt: Ein interessanter und nützlicher Effekt entstand im "Sandwich" eines Halbleiters, eines goldenen Films und von Goldnanopartikeln, die es ermöglichten, den größten Teil des sichtbaren Spektrums einzufangen - elfmal so viele Analoga.

 

Про відкриття вчених з Університету Хоккайдо, яке може перевернути сонячну енергетику, розповідає Science Daily.

Як і багато інших дослідників, команда професора Хіроакі Мізави намагалася розробити електрод, який би вловлював частинки світла в широкому спектрі.

Для цього в напівпровідник — плівку з діоксиду титану — додавали наночастинки золота. Однак така поверхня вловлювала світло лише невеликої частини спектру. Тобто перетворювала малу частину енергії світла в електрику.

Тоді Мізава вирішив додати додатковий шар — підкладку з золотої плівки. І ця система, яка вловлює світло між двох шарів, показала виняткову ефективність.

Як пояснює професор, між двома золотими шарами виник ефект плазмонного резонансу, який зробив можливим «захоплення» багаторазово відбитого світла в широкому спектрі.

Такий фотоелектрод зібрав 85% видимого світла — і це в 11 разів більше, ніж у плівки без відбиваючого шару.

Японець також звертає увагу на те, що така плівка хоча і золота, але гранично економічна по відношенню до використовуваних матеріалів: шар із оксиду титану і наночастинок золота товщиною 30 нм, а золотий відбивач під ним — 100 нм.

Про вартість плівки і комерційні перспективи технології даних поки немає.